آشنایی با تنگستن و جوش آرگون

دلیل استفاده از تنگستن درجوش آرگون
نام جوش آرگون شامل کلمه تنگستن است و اما تنگستن.چیست ، تنگستن از نظر کششی یک فلز بسیار سخت ولی شکننده و کمی رادیواکتیو است .آشنایی با تنگستن و عوامل جوش آرگون
کاربرد آن نسبت به فلزات دیگر محدود است. الکترود تنگستن.در فرآیند جوش تیگ مصرف نمی شود و به دلیل مقاومت زیاد در مقابل ذوب شدن (دمای ذوب بالا ) تنها وظیفه. برقراری قوس الکتریکی بر عهده تنگستن است.
به این دلیل از تنگستن برای ساخت لامپ ، عناصر گرمایشی.و موتورهای موشک استفاده می شود.خواص فلز تنگستن است که در جوشکاری اجازه می دهد حرارت حوضچه قوس.به درجه حرارتی بالاتر از ۶۰۰۰ درجه سانتیگراد دست پیدا کند .آشنایی با تنگستن و عوامل جوش آرگون
این نقطه ذوب بالا و هدایت الکتریکی عالی تنگستن را از ذوب.شدن و سوختن محافظت می کند . غیر از این موارد ذکر شده آلیاژ تنگستن خواص مکانیکی فوق العاده ای.همچون استحکام کششی ۳۵۰۰۰ کیلوگرمی در هر سانتیمتر مربع دارد و در مقایسه با سایر آلیاژ های آهن که حدود نصف.استحکام کششی تنگستن را دارند بسیار مقاوم است. اما در مقابل ضربه بسیار شکننده است و با کوچکترین ضربه یک چکش می شکند.آشنایی با تنگستن و عوامل جوش آرگون
null

جوش تیگ چگونه کار می کند
فرآیند جوش تیگ نیازمند سه عامل است گرما ، گاز محافظ و فلز پرکننده ( فیلر ) . گرما از طریق جریان آمپر عبور کننده از الکترود تنگستن به قطعه کار ایجاد می شود .
گاز محافظ به وسیله کپسول آرگون به منطقه جوش وارد و از ورود هوا به منطقه جوش محافظت می کند .فلز فیلر یک میله فلزی است که به وسیله دست به منطقه جوشکاری وارد می شود.
اما نحوه شروع کار بدین شکل است که جوشکار ابتدا جریان گاز را باز می کند البته در برخی موارد توسط کلید روی تورچ آرگون بصورت اتوماتیک انجام می گردد و گاز آرگون شروع به محافظت از منطقه جوشکاری از هوای محیط می نماید.
حال تورچ تیگ با فاصله مناسب و نزدیک به قطعه کار قرار می گیرد بصورتی که به قطعه کار نچسبد. بعد از آن جوشکار آرگون شروع به فشردن پدال دستگاه آرگون می کند البته در برخی موارد کلید شروع به کار روی دسته تورچ قرار دارد و قوس برقرار می شود.
برقراری قوس باعث ذوب شدن دو قطعه کار می شود و یک حوضچه مذاب از فلز ایجاد می شود.در این زمان در صورت نیاز به فلز پرکننده وقت ورود فیلر با دست دیگر جوشکار فرا می رسد پس از پایان کار جوشکاری یک قطعه فلزی را مشاهده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست