آموزش جوشکاری آرگون

ابزارآلات صنعتی دلتا

واردکننده و تامین کننده انواع محصولات جوش و برش 

آموزش جوشکاری آرگون

آموزش جوشکاری آرگون

این مقاله در مورد آموزش جوشکاری آرگون توسط Sleepy Gomez نوشته.شده است و در مورد مبانی جوشکاری TIG مورد استفاده.قرار می گیرد.

فرایند جوش

فرایند جوش TIG یا گازهای تنگستن و یا Inert Gas .نامیده می شود.نام فنی این جوشکاری Gas Tungsten Arc Welding و یا GTAW می باشد. این فرآیند از یک الکترود تنگستن.غیر.مصرفی استفاده می کند . گودال تنگستن و جوش با یک گاز بی اثر(آرگون)محافظت می شود.جوشکاری TIG شبیه.جوشکاری اکسید استیلن است که از یک ماده پرکننده برای ساخت یا تقویت استفاده می کنید. در قدیم.از گاز هلیوم به عنوان.یک سپر در اطراف قوس الکتریکی استفاده می کردند.
تاریخچه
جوشکاری TIG در دهه ۱۹۳۰ توسعه داده شد و در جنگ جهانی.دوم.به عنوان روش ترجیحی.برای جوش بسیاری از قطعات هواپیما مورد استفاده قرار گرفت.این تورچ هوا را خنک.کرده.است و نه یک سیستم.خنک کننده آب. چرا؟ خوب، آن ارزان تر است، و همچنین سبک تر است. به استثنای.اینکه.شما در موقعیت تولید.هستید که در آن شما بدون وقفه با جوش های طولانی کار می کنید،.مشعل هوا خنک.برای.این محصول کاملا مناسب است. بیشتر جوشکاران TIG یک.سوئیچ AC / DC خواهند داشت.
توانایی نرم کردن حرارتی باعث می شود فرآیند TIG از سایر.جوشکاری.های.الکتریکی متفاوت باشد. بعضی از صنعتگران از پدال پایی برای جوشکاری استفاده می نمایند.و بعضی ها.هم از سوییچ روی تورچ که بیشترین استفاده همان نوع دوم است کنترل روی دسته راحت می باشد.قبل از استفاده.از یک جوشکاری تیگ.باید با قطعات و لوازم آن آشنا باشید.

تنگستن

تنگستن یک الکترود مصرف نشدنی است که برای ایجاد قوس.الکتریکی کاربرد دارد . الکترود تنگستن دارای رنگ های مختلف است هرکدام از این رنگ ها دارای.یک نوع آمپر و مخصوص جوش یک سری از.آلایژها و فلزات است . برای استفاده از تنگستن باید سر آن را به.وسیله تنگستن تیز کن تیز.و مورد استفاده قرار می گیرد .

سرامیک

برای تنظیم نوع قوس وبزرگی و کوچکی میدان قوس از سرامیک استفاده می گردد . سرایمک همانطور که از نامش پیدا است از جنس سرامیک.ساخته شده است زیرا باید.بتواند حرارت بالایی را تحمل کند.و از معایب سرامیک شکنندگی آن است .برروی کلت بادی یک سری.سوراخ و حفره.وجود دارد که گاز را به داخل سرامیک منتقل می کند .
بسیاری از آلیاژهای فولادی مورد استفاده در اتومبیل.های.مسابقه حساس به شوک حرارتی هستند. جوش به روشهای دیگر ممکن است.به جوش شکننده منجر شود.
جوشکاری آرگون

جوشکاری آرگون

, , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
برش بوتانی یا بلند گلور
نوشتهٔ بعدی
تنظیم کننده فشار ( رگلاتور یا مانومتر )

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست