انتخاب لوازم مصرفی تورچ جوش میگ لوازم مصرفی جوشکاری میگ
در میان همه عوامل تاثیر گذار بر کیفیت جوش میگ ، انتخاب لوازم مصرفی با کیفیت بسیار مهم است. از آنجا که ۸۵ درصد هزینه ساخت نیروی انسانی است.برای افزایش بهره وری نیروی انسانی و جلوگیری از خاموش.شدن دستگاه جوش میگ ، باید در انتخاب لوازم مصرفی دقت کنید.لوازم مصرفی جوشکاری میگ
به هر حال برای افزایش طول عمر تورچ میگ باید لوازم مصرفی مهم را بشناسید . مهم ترین و تاثیر گذار ترین لوازم مصرفی.در تورچ میگ عبارتند از فنر راهنما ، نازل جوش و شعله پوش .
لوازم مصرفی جوشکاری میگ
لوازم تورچ 25
لوازم تورچ 25
لوازم مصرفی جوشکاری میگ
لوازم مصرفی تورچ 15
لوازم مصرفی تورچ 15
لوازم مصرفی جوشکاری میگ
گازپخش کن و پایه نازل
گازپخش کن و پایه نازل
لوازم مصرفی تورچ میگ
همانطور که قبلا ذکر شد به دلیل هزینه بالای نیروی انسانی.در بحث تولید لازم است تمام قطعات برای بیشترین کاربری آمادگی داشته باشند.و حتی لحظه ای تولید متوقف نشود.لوازم مصرفی جوشکاری میگ
برای افزایش بهره وری و کاهش زمان توقف جوشکار لازم است.ابزار آلات با عمر طولانی تهیه کنید و در انتخاب نازل جوشکاری.میگ ، فنر راهنما یا تفلون جوش و شعله پوش بیشترین دقت را بفرمایید.
نازل جوش CO2 : با توجه به اینکه مکانیزم جوش CO2 بر اساس.حرکت مداوم سیم از فیدر به قطعه کار و انتقال جریان به سیم جوش طراحی شده است .لوازم مصرفی جوشکاری میگ
 بنابراین جریان برق تورچ باید به سیم جوش منتقل گردد. این انتقال از طریق نازل جوش میگ به سیم انجام می شود.
سایز نازل جوش حاصل قطر نازل و قطر سوراخ عبور سیم و اندازه طول نازل.جوش میگ است و  متناسب با ضخامت سیم جوش انتخاب می شود.به طور مثال اندازه نازل برای سیم ۰٫۸ میلیمتر باید به همین اندازه باشد.
البته این تنها مطلبی نیست که باید در نظر بگیرید و اندازه.سایز نازل جوش میگ به نوع کاریرد آن نیز بستگی دارد بطور مثال در مصارف.صنعتی باید از نازل با سایز پایه بزرگتر استفاده کنید
چرا که تبادل حرارت در نازل میگ با سایز پایه بزرگ در.مقایسه با سایز های کوچک تر بیشتر است و زودتر خنک می شود.
نحوه کارکرد و یادگیری جوشکاری میگ
نازل ریز CO2
نازل ریز CO2
نحوه کارکرد و یادگیری جوشکاری میگ
نازل متوسط CO2
نازل متوسط CO2
نحوه کارکرد و یادگیری جوشکاری میگ
نازل درشت CO2
نازل درشت CO2
نازل های جوش میگ که بطور معمول استفاده می شوند.در سه سایز که به آنها نازل CO2 قلمی ، متوسط و درشت گفته می شوند.
دسته بندی می شوند نازل CO2 قلمی با پایه پیچ M6 و طول ۲۵ میلیمتر.برای کارهای سبک  و همچنین نازل CO2 متوسط با پایه M6 و طول ۲۸ میلیمتر برای انواع تورچ. هواخنک و.آمپر تا ۴۰۰ استفاده می شود و نوع دیگر نازل تورچ میگ که پایه.پیچ آن M8 و طول نازل ۳۰ میلیمتر است .
این نازل عموما برای تورچ آب خنک استفاده می شود . البته انواع دیگر نازل نیز موجود است.اما کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.
نازل ها تقسیم بندی دیگری نیز دارند و بر اساس آن نازلهای پایه پیچی و بدون پیچ تقسیم می شوند. نوع اول که پایه پیچی دارد در بخش قبل توضیح داده شد.اما نوع بدون پیچ نازل جوش میگ به سادگی تعویض می شود.و به دلیل طراحی خاص آن فضای بیشتری برای عبور گاز محافظ.دارد.و همچنین جریان برق نیز بهتر از نازل پایه دار عبور می دهد .اما نوع نازل پایه دار.میگ محبوب تر و پر استفاده تر است.لوازم مصرفی جوشکاری میگ
لوازم مصرفی جوشکاری میگ
نمای داخلی نازل جوش
نمای داخلی نازل جوش
برای تعویض نازل های بدون پایه نیاز به آچار نیست و.سرعت تعویض نازل بالا است.اما سایز سیم آن محدود است.
شعله پوش :
شعله پوش جوش میگ وظیفه هدایت گاز محافظ به منطقه جوش.را بر عهده دارد.همچون نازل جوشکاری میگ ، شعله پوش نیز در دو نوع پیچی و فشاری.در شکل و سایزهای متنوع برای مصارف گوناگون دارد.
شعله پوش میگ فشاری آسانتر از نوع پیچی تعویض می شود. اما به دلیل نداشتن پیچ در محل اتصال کاملا متصل نمی شود و به.این ترتیب شعله پوش پیچی از امنیت بیشتری برخوردار است.
لوازم مصرفی جوشکاری میگ
شعله پوش 25 CO2
شعله پوش 25 CO2
تاثیر کیفیت قطعات مصرفی در جوشکاری بر روی شروع قوس.، تمیزی و کاهش پاشش و روندگی سیم جوش قابل رویت است.
شعله پوشهای پیچی به طور کلی بهتر عمل می کنند.و انعطاف بیشتری در مقابل نازل میگ دارند. اما شعله پوش های فشاری سریعتر تعویض و تمیز می شوند.
برای قوس های اسپری  یا اسپری پالسی شعله پوش باید پشت نازل.قرار بگیرد تا به رسیدن بهتر گاز محافظ در منطقه جوش کمک کند . همچنین به خنک ماندن نازل نیز کمک می کند.
در قوس های اتصال کوتاه در جوش میگ نازل باید با فاصله.بسیار کمی پشت شعله پوش قرار گیرد تا امکان اتصال کوتاه بوجود بیاید.لوازم مصرفی جوشکاری میگ
از آنجایی که مقدار مشخصی از پاشش در این نوع فرآیند منتشر می گردد. قرار گرفتن نازل در فاصله کم از شعله پوش به پاشش کمتر فلز کمک می کند.و جریان گاز محافظ نیز مختل نمی شود.
اندازه قطر سر شعله پوش که جزو مولفه های اصلی انتخاب آن است.به اندازه گودال جوش ، حجم گاز محافظ مورد نیاز و سختی.رسیدن به منطقه جوش بستگی دارد.
برای مثال در جوش دادن محل اتصال V شکل یک شعله پوش مخروطی مورد نیاز است تا نازل بتواند به اندازه کافی به حفره جوش نزدیک شود.
در مقابل برای جوشکاری با آمپر و ولتاژ بالا ، جریان گاز زیاد مورد نیاز است و بنابراین باید از شعله پوش با قطر سر بزرگتر مورد استفاده قرار گیرد.
یک قاعده کلی وجود دارد که می گوید سایز سر نازل با سایز حفره جوش هم اندازه باشد و فقط در زمانی که فضای جوشکاری کوچک است از شعله پوش کوجک استفاده کنید.
اما به طور کلی توجه داشته باشید شعله پوش بزرگترگاز محافظ بیشتری به سطح جوش می فرستد و بهتر است.برخی از انواع شعله پوشها نیز از گازپخش کن برای رساندن گاز به محفظه جوش استفاده می کنند و پوشش بهتری در منطقه جوش ایجاد می شود.
جنس ماده اولیه شعله پوش دستگاه میگ معمولا از برنج یا مس است . شعله پوش های مسی برای کارهای صنعتی بسیار مناسب هستند چرا که هادی هستند و گرما را در خود نگه نمی دارند. اما نوع برنجی آن در مقابل پاشش فلز مقاوم هستند اما در مقابل حرارت زیاد امکان ذوب و افزایش حرارت دارند.
لوازم مصرفی جوشکاری میگ
نازل جوشکاری CO2
نازل جوشکاری CO2
لوازم مصرفی تورچ CO2
لوازم مصرفی تورچ CO2
لوازم مصرفی تورچ CO2
لوازم مصرفی جوشکاری میگ
فیتینگ تورچ
فیتینگ تورچ
فنر راهنمای تورچ میگ ( لاینر )
سیم جوش میگ از طریق فنر راهنما به سر تورچ می رسد . برای جوش فلزات استیل و از این دست معمولا از فنر راهنما از نوع فولاد فنری هستند استفاده می شود که در مقابل خوردگی مقاوم هستند و بنابراین عمر طولانی تری دارند.
برای جوشکاری آلومینیوم معمولا از فنر راهنما به جنس نایلون یا تفلون یا نوع پلاستیکی استفاده می کنند. با توجه به اینکه این مواد اصطکاک کمتری نسبت به فولاد و استیل دارند به تمیز نگه داشتن سطح جوش کمک می کند.اگر از فنر راهنمای فولادی برای آلومینیوم استفاده کنید فنر بخشی از سیم را جدا می کند و جوش را آلوده می کند.لوازم مصرفی جوشکاری میگ
لاینر یا فنر راهنمای جوشکاری با توجه به اینکه در اثر عبور سیم آسیب می بیند باید به صورت دوره ای تعویض گردد البته کاهش اصطکاک بین فنر و سیم جوش CO2 به طول عمر و کاهش آسیب دیدگی کمک می کند.
روان کننده های جوشکاری که به صورت اسپری روانکاری استفاده می شود می تواند به بهبود عملکرد و حرکت بهتر سیم و متوقف نشدن جوشکاری کمک کند.لوازم مصرفی جوشکاری میگ
برای افزایش طول عمر فنر راهنما باید به عملیات تمیزکاری بعد از جوشکاری توجه کافی داشته باشید. بهتر است بعد از جوشکاری بوسیله هوای فشرده کمپرسور داخل فنر تمیز شود و کثیفی و براده ها از داخل فنر خارج شود. برای این کار باید فنر را از محل اتصال نازل و اتصال با فیدر جدا کنید و باد بگیرید.
سایز فنر راهنما به سایز سیم جوش مصرفی بستگی دارد . هرچند فنر راهنمای جوشکاری میگ برای چند سایز متفاوت کاربرد دارند اما باید دقت داشته باشید که خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نباشد تا در سیستم تغذیه سیم جوش مانعی ایجاد نکند.لوازم مصرفی جوشکاری میگ
بزرگترین مانع برای حرکت سیم جوش تراشیدن و اصطکاک شدید آن با فنر جوشکاری است . بنابراین دقت داشته باشید فنر جوشکاری را متناسب با تورچ جوش میگ و سیم جوش مصرفی انتخاب نمایید.
لوازم مصرفی جوشکاری میگ
فنر زرد تورچ CO2
فنر زرد تورچ CO2
لوازم مصرفی جوشکاری میگ
فنر تورچ قرمز CO2
فنر تورچ قرمز CO2
محاسبات هزینه لوازم مصرفی میگ
پر واضح است که کم هزینه ترین لوازم مصرفی آن است که بهترین کیفیت در جوشکاری و طولانی ترین عمر را داشته باشد همچنین بهترین کیفیت در قطعات مصرفی جوشکاری به زمان تمیزکاری بعد از جوشکاری و کمترین وقت تلف شده برای کارگر بستگی دارد.لوازم مصرفی جوشکاری میگ
زمان تعویض قطعات مصرفی نیز از پارامتر های هزینه محسوب می شود. زمان با ارزش ترین دارایی شماست و همه موارد از جمله کیفیت ، زمان تعویض و طول عمر قطعه باید در قیمت تمام شده محصول شما لحاظ می شود. لوازم مصرفی جوشکاری میگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست