الکترود فیلارک ۳۱۰

الکترود ۳۱۰ فیلارک یکی از الکترود های روتیلی است این الکترود برای جوشکاری استیل به کار می رود

الکترود-فیلارک

الکترود فیلارک ۳۱۰

خواص

الکترود با پوشش فلزی روتیل برای جوشکاری فولاد زنگ نزن آستنیتی PHILSTAIN 310  فلز جوش ۲۵% کروم و ۲۰% نیکل دارد که مقاومت خیلی خوبی در برابر اکسیداسیون در محیط هایی با دمای در حد C 1200 داشته و داکتیلیته مناسبی در دمای بالا ایجاد می کند . سطح گرده جوش صاف و مسطح بوده و درحین جوشکاری پاشش کمی دارد و گل جوش آن به آسانی جدا می شود . جوش تکمیل شده معمولا ظاهر معقر و خوبی دارد لذا معمولا نیازی به تکمیل کاری بعد از جوشکاری نمی باشد.می توان از الکترودهای با قطر پایینتر برای جوشکاری قائم و بالاسری استفاده کرد.

ترکیبات شیمیایی فلز جوش خالص (درصد):

Cr
Ni
 
S
P
Mn
 
Si
C
۹۸/۲۵
۷۵/۲۵
۰۱۰/۰>
۰۱۸/۰>
۱۹/۲
۴۱/۰
۱/۰

خواص مکانیکی فلز جوش خالص با استفاده از گاز محافظ co2 :

ازدیاد طول
(A5)%
استحکام کششی
۴۱
(۸۴)۵۸۱

قطر ،نوع و مقدارجریان:

قطر نوع و مقدار جریان
۵/۰                     ۴/۰                                ۲/۳                                                      ۵/۲                                       قطر(mm)
۳۵۰                   ۳۵۰                                ۳۵۰                         ۳۰۰                               طول(mm)
۱۸۰-۱۳۰             ۱۵۰-۱۰۰                ۱۱۰-۷۰                    ۸۰-۵۰                                                     Flat
                          ۱۴۰-۹۵                   ۱۰۵-۶۵                    ۷۵-۴۵                                   V&OH                     

حالت جوشکاری :

تمامی حالات

موارد مصرف :

ساخت سازه های فولاد زنگ نزن و مونتاژ در صنایع شیمیایی ،پتروشیمی و نیروگاهها.

ملاحظات :

محل جوش را به دقت آماده ساز ی کنید، و هرگونه آلودگی را از محل جوش رفع کنید.از جریان AC (حداقل ۷۰ولت ) و +DC استفاده کنید. از کمترین جریان ممکن و قوس کوتاه استفاده کنید بطوریکه پوشش الکترود با حوضچه مذاب در تماس باشد.برای جلوگیری از گرم شدن خیلی زیاد و اعوجاج، از جوشکاری متناوب و کوتاه استفاده کنید . از ایجاد گرده جوش پهن جلوگیری کنید. الکترودها باید دارای پوشش باشند.مغزی بیرون آمده از الکترود را توسط زدن الکترود و یا کشیدن آن روی صفحه ضایعات از بین ببرد و این کار را تا جایی ادامه دهید که سیم مغزی کاملا از بین برود . از الکترود های خشک استفاده کنید تا از بوجود آمدن عیب جلوگیری شود . اگر لازم باشد الکترود ها را به مدت دو ساعت در دمای ۳۰۰c خشک کنید.
الکترود جوشکاری استیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست