تنظیم کننده فشار ( رگلاتور یا مانومتر )

ابزارآلات صنعتی دلتا

واردکننده و تامین کننده انواع محصولات جوش و برش 

تنظیم کننده فشار (رگلاتور یا مانومتر )

تنظیم کننده فشار (رگلاتور)

تنظیم کننده یا رگلاتور یا مانومتر وسیله ای است که رو سیلندر یا مخزن اکسیژن نصب می گردد و با دریافت فشار ورودی فشار را می شکند و به مقدار دلخواه شما خارج می کند.رگولاتورها برای گازها و مایعات استفاده می شوند  .

تنظیم کننده تک مرحله ای

گاز با فشار بالا وارد قسمت اولیه مانومتر می شود که.این قسمت دیافراگم نام دارد دیافراگم توسط یک شیر سوزنی کنترل می شود این قسمت به این شکل عمل می کند.که فشار با بار زیاد وارد قسمت دیافراگم شده و آن را هل میدهد  و زمانی که اپراتور شیر یا ولوم تنظیم را باز می کند سوزن رها تر می گردد و فشار از این مرحله به نسبت باز کردن ولوم مانومتر خارج می گردد.

تنظیم کننده دو مرحله ای

در رگولاتور دو مرحله ای، دو رگولاتور تک مرحله ای هستند که برای کاهش فشار به طور مداوم در دو مرحله به جای یک عمل می کنند. مرحله اول، که از پیش تعیین شده است، فشار گاز به صورت متوسط کاهش می دهد؛ گاز درحالت فشار متوسط به مرحله دوم منتقل می شود. گاز در حال حاضر با فشار (فشار کاری) تنظیم شده توسط دکمه کنترل فشار تنظیم شده به دیافراگم ظاهر می شود.تنظیم کننده فشار ( رگلاتور یا مانومتر )
این رگلاتور ها هم همانند رگلاتور های تک مرحله ای دارای سوپاپ ایمنی هستند که تا زمانی که فشار در داخل محوطه دیافراگم زیاد جمع شد  باعث انفجار ترکیدگی نشود.فرق تک مرحله با دو مرحله این است که در مانومتر های تک مرحله زمانی که افت فشار صورت می گیرد باید دوباره به صورت دستی فشار تنظیم گردد ولی در مانومتر های دو مرحله ای فشار به صورت یک نواخت بوده و هیچ وقت شاهد افت فشار خروجی نیستید چون به صورت اتوماتیک فشار خروجی تنظیم می گردد .تنظیم کننده فشار ( رگلاتور یا مانومتر )
موارد مورد استفاده رگلاتور فشار
۱-  صنایع هوایی (هواپیمایی ، فضایی )
۲- صنعت (جوشکاری ، برش کاری )
۳- کارخانه ای ( سیستم ها و خطوط گازرسانی به صورت خطی)
۴-پزشکی (سیستم های آزمایشگاهی ، تنفس اکسیژن ، بیهوشی اتاق عمل )
۵- ساخت  نوشیدنی های گاز دار ( دستگاه های نوشابه ساز )
تنظیم کننده فشار ( رگلاتور یا مانومتر )

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
آموزش جوشکاری آرگون
نوشتهٔ بعدی
اختلال در جوش

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست