ابزارآلات صنعتی دلتا

واردکننده و تامین کننده انواع محصولات جوش و برش 

گازهای محافظ 

جوشکاری آرگون

گاز های محافظ

دو نوع از شایع ترین روش های جوشکاری که با گاز محافظ انجام می شود.GMAW یا MIG و GTAW or TIG  می باشد .
که در فرایند جوشکاری GMAW یا MIG از گاز محافظ CO2 استفاده می گردد.و در فرایند جوشکاری GTAW or TIG از گاز محافظ آرگون استفاده می گردد.

گاز محافظ co2

یکی از رایج ترین گازهای جوشکاری که قیمت و هزینه پایین تری نسبت.گازهای  محافظ دیگر دارد گاز co2 می باشد .این نوع از گاز به صورت خالص مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع از جوشکاری توسط سیم جوشکاری.که بر روی یک قرقره خودکار که در انتهای قطعه جوشکاری قرار می گیرد.
به هم متصل می شود و توسط جریان الکتریکی سیم به نقطه ذوب می رسد و توسط گاز محافظ منطقه جوش خالی از آلودگی می شود  و جوش انجام می گردد.

جوشکاری آرگون

این نوع از جوش را با نام جوشکاری آرگون (GTAW) یا جوشکاری قوس گاز تنگستن (Tungsten) معرفی می کنند .در این جوش کاری از یک الکترود مصرف نشدنی به نام تنگستن استفاده می کنند این الکترود برای ایجاد قوس الکتریکی است.
جوشکاری قوس گاز Tungsten (جوشکاری GTAW یا TIG) با استفاده از یک الکترود تنگستن و گاز محافظ برای حرارت فلز پرکننده قرار داده شده بر روی دو قطعه جوشکاری قرار می گیرد.تا به یکدیگر متصل شوند. یک منبع تغذیه ثابت برای ایجاد یک قوس از طریق یک ستون گاز و بخار فلزی یونیزه (پلاسما) تولید می کند.گازهای محافظ 
, , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
انتخاب نازل مناسب
نوشتهٔ بعدی
برش پلاسما

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست