ابزارآلات صنعتی دلتا

واردکننده و تامین کننده انواع محصولات جوش و برش 

فاکتور های انتخاب رگلاتور

هنگام انتخاب مانومتر ، مهندسین باید به نمودار.حجم / فشار توجه کنند تا ببینند آیا این رگلاتور.می تواند نیازهای ایشان را تامین نماید یا خیر.فاکتور های انتخاب رگلاتور

معرفی فرآیند افتادگیفاکتور های انتخاب رگلاتور

اصطلاح افتادگی برای توصیف افت فشار خروجی رگلاتور استفاده می شود. مطابق تصویر بالا همانطور که می بینید پایین تر از نقطه اصلی تنطیم.همانطور که حجم خروجی افزایش می یابد.افتادگی رخ می دهد البته فشار ورودی به رگلاتور نیز همینطور در افتادگی فشار خروجی.موثر است بدین شکل اگر بعد از تنظیم رگلاتور فشار ورودی افزایش.یابد فشار خروجی کاهش خواهد یافت و برعکس اگر فشار ورودی کم شود.فشار خروجی افزایش می یابد.در اختیار داشتن این نمودار برای هر کاربری مفید و نمایشگر ظرفیت مانومتر است.

سایز خروجی

افزایش سایز لوله خروجی و ورودی رگلاتور به افزایش حجم گاز خروجی رگلاتور کمک می کند . البته مراقب باشید این افزایش بیش از نیاز نباشد. در نظر گرفتن یک رگلاتور با سایز خروجی بزرگ برای یک هدف خاص می تواند منجر به حساسیت بیشتر به نوسان فشار ورودی می شود و ممکن است باعث افتادگی بیشتر شود.

قفل فشار

قفل فشار به فشاری بیش از محدوده رگلاتور گفته می شود که در صورت تنظیم در این فشار خروجی رگلاتور قطع می شود و به عبارتی هیچ خروجی ندارد.

نقطه میانی (هیسترسیز)فاکتور های انتخاب رگلاتور

هیسترسیز در سیستمهای مکانیکی همچون رگلاتور فشار به دلیل اصطکاک بین فنر و مهر و موم  داخل رگلاتور رخ می دهد . اگر به نمودار نگاهی بیاندازید متوجه می شوید اگر در یک جریان مشخص فشار افزایش یابد جریان کم می شود و در صورتی که جریان افزایش یابد فشار کم می شود.

فاکتور های انتخاب رگلاتور

مرحله اول

با اتصال منبع فشار به ورودی مانومتر و خط توزیع شروع کنید . اگر مهره ها از نظر سایز و مشخصات علامت گذاری نشده اند پیش از اتصال تست کنید . اگر اتصالات اشتباه متصل شوند امکان آسیب به همه بخشهای رگلاتور وجود دارد.

مرحله دوم

قبل از باز کردن شیر مخزن گاز لازم است کلیه شیرهای خروجی بسته باشد. شیر کپسول گاز را به آرامی باز کنید تا از فشار حداکثری به رگلاتور جلوگیری شود.

مرحله سوم

حال فشار خروجی را روی فشار مورد نظر خود تنظیم کنید . بسته بودن مسیر خروج گاز کار شما را برای شروع سخت می کند.اگر فشار خروجی بیش از نیاز بود باید آن را کم کنید . توجه داشته باشید برای تخلیه گاز از شل کردن اتصالات خودداری کنید.

با شیر تنظیم رگلاتور فشار خروجی را تنظیم کنید این کار را به آهستگی انجام دهید .

مرحله چهارم

برای رسیدن به فشار خروجی مورد نظر به آرامی فشار را به فشار مورد نظر برسانید. فشار کمتر از فشار مورد نیاز بسیار مناسب تراز فشار بیش از حد است. اگر از این سطح خارج شدید به آرامی آنرا به مقدار مورد نیاز بازگردانید.

مرحله پنجم

فشار منبع تغذیه را چند بار باز و بسته کردن مورد نظر قرار دهید تا خروجی مورد نظر بصورت مطمئن  بوجود آید.

برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ابزار صنعتی دلتا تماس بگیرید

رگلاتور-خطی-گلور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست