جوشکاری زیر پودری 

جوشکاری زیرپودری (SAW) یک فرآیند معمول جوشکاری قوس است.

تاریخچه

اولین اختراع فرآیند جوشکاری زیر دریایی (SAW) در سال ۱۹۳۵ اختراع.شد و یک قوس الکتریکی را در زیر بستر شار گرانول قرار گرفت.
در ابتدا توسط جونز، کندی و روترموند ثبت شده است، این فرآیند.نیاز به یک الکترود جامد یا لوله ای (الکترودهای فلزی) که به طور مداوم تغذیه می شود را دارد.جوش مذاب و منطقه قوس.از آلودگی اتمسفری محافظت می شود و در زیر یک پوسته شیمایی ذوب گرانشی متشکل از آهک، سیلیس، اکسید.منگنز، فلورید کلسیم و سایر ترکیبات غوطه ور می شود.
هنگامی که مذاب تشکیل می شود، جریان و مسیر جاری مذاب.بین الکترود و قطعه کار را فراهم می کند.این لایه ضخیم از شار به طور کامل فلز مذاب را پوشش می دهد، بنابراین.جلوگیری از پراکندگی و جرقه ها و همچنین سرکوب تابش اشعه ماوراء بنفش شدید و گازهای بخار که بخشی.از فرآیند جوشکاری قوس فلزی (SMAW) هستند را محافظت می کند.
SAW به طور معمول در حالت اتوماتیک یا مکانیزه عمل می کند،.با این حال، نیمه اتوماتیک (دستی) SAW اسلحه با تحویل فیدر فشار یا گرانش.تغذیه در دسترس هستند.
این فرایند به طور معمول به موقعیت جوش صاف یا افقی.محدود می شود.این نوع از جریانهای بین ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ A معمولا مورد استفاده قرار می گیرند.

  امکانات

این فلوم شونده و پرکننده را به اتصال جوش تغذیه می کند. الکترود (پرکننده فلز) در اینجا انرژی می گیرد.

قیف شل

این وسیله شار را ذخیره می کند و میزان رسوب شار را بر روی اتصال جوش کنترل می کند.

شارژ

سپر جریان گرانول و بنابراین جوش مذاب از آلودگی هوا محافظت می کند. شارژ فلز جوش را تمیز می کند و همچنین می تواند ترکیب شیمیایی آن را تغییر دهد.
شار ممکن است از فلوراید کلسیم و اکسید کلسیم، منیزیم،.سیلیکون، آلومینیوم تشکیل شود. عناصر آلیاژ را می توان در هر مورد اضافه کرد. مواد تشکیل دهنده مقدار زیادی.گازها در طی جوشکاری هرگز با شار مخلوط نمی شوند. برای جوش سنگین تر و ضخامت کوچک تر، شار با اندازه.ذرات ریز و درشت توصیه می شود.
الکترودمواد پرکننده SAW معمولا یک سیم استاندارد و همچنین.دیگر فرم های خاص است. این سیم معمولا ضخامت ۱٫۶ تا ۶ میلیمتر دارد (۱۶/۱ تا ۱/۴ اینچ). ترکیب الکترود.بستگی به ماده جوش داده شده دارد. عناصر آلیاژی ممکن است در الکترود اضافه شوند.
الکترود برای جوشکاری فولادهای ملایم، فولادهای کربن.بالا، فولادهای آلیاژ پایین و ویژه، فولاد ضد زنگ و برخی از غیر آهنی مس و نیکل در دسترس باشد.
الکترودها به طور کلی مس را پوشش می دهند تا از زنگ زدن جلوگیری کنند و هدایت الکتریکی خود را افزایش می دهند. الکترود ها به صورت مستقیم در دسترس هستند.
قطر آنها ممکن است ۱٫۶، ۲٫۰، ۲٫۴، ۳، ۴٫۰، ۴٫۸، و ۶٫۴ میلی متر باشد. مقدار تقریبی جریان جوش با الکترودهای قطر ۱٫۶، ۳٫۲ و ۶٫۴ میلی متر به ترتیب ۱۵۰-۳۵۰، ۲۵۰-۸۰۰ و ۶۵۰-۱۳۵۰ آمپر است.
عملیات جوششار شروع به سپرده شدن در مفصل به جوش می کند. از آنجایکه جریان زمانی که سرد غیر الکتریکی است.
قوس ممکن است با دست زدن به الکترود با قطعه کار یا با قرار دادن پشم فولادی بین الکترود و شغل قبل از تعویض جوش جوش یا با استفاده از یک واحد فرکانس بالا رخ دهد.
در همه موارد، قوس تحت پوشش شارگر قرار می گیرد. شار غیرمحتویا یک عایق است، اما هنگامی که به علت گرما از قوس ذوب می شود.
آن را بسیار هدایت می شود و از این رو جریان جریان بین الکترود و قطعه کار از طریق جریان مذاب جریان می یابد. بخش بالای شار، در تماس با جو، که قابل مشاهده است.
باقی می ماند دانه (بدون تغییر) و می تواند استفاده مجدد. شار پایین تر و ذوب شده سرباره می شود که مواد زائد است و بعد از جوشکاری باید برداشته شود.الکترود در یک سرعت از پیش تعیین شده به طور مداوم به اتصال به جوش داده می شود. در جوشکاری نیمه اتوماتیک، سر جوش به صورت دستی در امتداد مفصل حرکت می کند.جوشکاری زیرپودری
در جوشکاری اتوماتیک یک درایو جداگانه یا سر جوش را روی شغل ثابت کار می کند یا شغل حرکت / چرخش تحت سر جوش ثابت می شود. طول قوس با استفاده از اصل قوس خود تنظیم می شود.
اگر طول قوس کاهش یابد، ولتاژ قوس افزایش می یابد، جریان قوس و در نتیجه نرخ سوزش افزایش می یابد و باعث افزایش طول قوس می شود.جوشکاری زیرپودری
معکوس زمانی رخ می دهد که طول قوس بیش از حد طبیعی باشد.ورق پشتی فولاد یا مس برای کنترل نفوذ و حمایت از مقادیر زیادی از فلز مذاب همراه با فرآیند استفاده می شود.جوشکاری زیرپودری
موارد استفاده میزان رسوب بالا (بیش از ۴۵ کیلوگرم در ساعت) (۱۰۰ lb / h) گزارش شده است.نفوذ جوشکاری عمیقجوش های صوتی به راحتی ساخته می شوند (با طراحی و کنترل فرآیند خوب).
جوشکاری با سرعت بالا از فولادهای نازک تا ۵ متر در دقیقه (۱۶ فوت در دقیقه) ممکن است.حداقل دود جوش یا قوس الکتریکی را دارد.به آماده سازی لبه جوش نیازی ندارد.این روند برای هر دو کار داخلی و خارجی مناسب است.جوش های ساخته شده یکنواخت، ورقه ، مقاوم در برابر خوردگی و ضربه مناسب هستند.
جوشکاری تنها می تواند در ورق های ضخیم با تجهیزات عادی ساخته شود.قوس همیشه تحت پوشش شار پوشیده شده است، بنابراین جوش به صورت صحیح شکل می گیرد.۵۰ تا ۹۰ درصد شار قابل بازیافت و استفاده مجدد می باشدجوشکاری زیرپودری
, , , ,
نوشتهٔ پیشین
جوشکاری پلاستیک
نوشتهٔ بعدی
گازهای خلوص بالا

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست