ابزارآلات صنعتی دلتا

واردکننده و تامین کننده انواع محصولات جوش و برش 

انواع رگلاتور

مانومتر تک مرحله ای ( معمولی )انواع رگلاتور

مانومتر های تک مرحله ای بهترین انتخاب برای کارهای روزمره.و کاهش های کوچک فشار است. برای مثال کمپرسور هوا در بیشتر کارخانجات وجود دارد و حداکثر خروجی آن بین ۶ تا ۱۰ بار است . این فشار بوسیله لوله کشی در کل محیط کارخانه توزیع.می شود و توسط یک رگلاتور تک مرحله ای به فشار کمتری کاهش می یابد. برای تجهیزات جوشکاری برشکاری ،.دستگاه های تست ، ماشین های ابزار و غیره رگلاتور تک.مرحله ای کفایت می کند. در صورتی که در فشار یا حجم ورودی.نوسان زیادی داشته باشیم رگلاتور تک مرحله ای مناسب نیست.

مانومتر دومرحله ای ( دبل استیج )انواع رگلاتور

رگلاتور دو مرحله ای در مواردی که تغییرات در.فشار یا حجم گاز وجود داشته بهترین انتخاب است . همچنین گزینه خوبی برای استفاده.برای کپسول گاز و مخازن است.

در اکثر رگلاتورهای تک مرحله ای به جز آنهایی که از مکانیزم جبران.فشار استفاده می کنند با افت شدید.فشار ورودی فشار خروجی.اندکی افزایش می یابد. این اتفاق به دلیل تغییرات در فشار ورودی.به فنر داخلی رگلاتور که در شروع عملیات تنظیم شده بوده می افتد . در رگلاتورهای دو مرحله ای این تغییرات.زیاد نیستند  چرا که ورودی مرحله دوم خروجی مرحله اول.است که تغییرات چندانی ندارد. بنابراین تغییرات در خروجی رگلاتور قابل توجه نخواهد بود و فشار خروجی پایدار ایجاد می شود.

مانومتر سه مرحله ایانواع رگلاتور

رگلاتور سه مرحله ای فشار خروجی پایدار همچون رگلاتور دو مرحله ای دارد با این تفاوت که توانایی تحمل فشار ورودی حداکثر و بالاتر را دارد. به طور مثال برخی از تولید کنندگان مانومتر های سه مرحله ای محصولاتی دارند که توان ورودی حدود ۲۵۰ بار را با خروجی پایدار ایجاد می کنند. با وجود تغییر در فشار ورودی یک تنظیم کننده فشار کوچک و سبک می تواند فشار خروجی پایدار ایجاد نماید و از خروجی مناسب اطمینان ایجاد کند. رگلاتورهای سه مرحله ای برای سلولهای سوخت هیدروژن ، تجهیزات پزشکی و به عبارتی پر کردن سیلندر ذخیره سازی فشار بالا در ماشین آلات کاربرد دارد.

انواع رگلاتور

حال که مانومتر متناسب با نیاز خود را انتخاب کردید لازم است مانومتر را نصب و تنظیم کنید تا عملکرد مورد نیاز خود را از رگلاتور اخذ کنید .

اکثر تولیدکنندگان نصب فیلتر قبل از ورود گاز به مانومتر را توصیه می کنند و برخی از رگلاتورها نیز دارای فیلتر ورودی در شفت مانومتر هستند که از ورود کثیفی و ذرات در محفظه رگلاتور جلوگیری می کنند. ورود آلودگی به محفظه مانومتر یا در سوپاپ مانومتر باعث نشت گاز و عملکرد ناقص مانومتر می شود. گازهای مورد استفاده نباید شامل گریس ، روغن و سایر آلاینده ها باشد که می تواند به اجزاء رگلاتور آسیب برساند و یا در خروجی و مصرف کننده حادثه ای ایجاد نماید. بسیاری از کاربران به اینکه شاید در مسیر تولید اثری از روغن یا بنزین و … روی سیلندر باقی مانده باشد حساس هستند. بنابراین بهتر است از تامین کننده در مورد نوع گاز و مواد تشکیل دهنده آن مطلع شوید.

گاز مورد استفاده نباید رطوبت بیش از حد داشته باشند چرا که در کاربرد با سرعت بالا رگلاتور یخ می زند.

در صورتی که قرار است از رگلاتور برای گاز اکسیژن استفاده کنید باید نکات بیشتری از ایمنی را رعایت کنید. روان کننده های سازگار با اکسیژن باید شناخته شوند و باید محل استفاده از هرگونه روغن تمیز شود.

باید دقت کنید فشار مخزن گاز از سطح تحمل رگلاتور بالاتر نباشد . از رگلاتور به عنوان شیر برای بسته شدن فرایند خروج گاز استفاده نکنید و گاز را از مخزن قطع کنید.

null

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست